۱۴۰۲ ششم مهر
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
نقش تعيين كننده شهروندان در بهبود بهداشت محيط شهري


تنها راه رسيدن به آرمان جامعه سالم وتوسعه پايدار استفاده از مشاركت مردمي در حفظ محيط زيست شهري مي باشد. در زندگي اجتماعي انسان ها، فرآيند مشاركت هم در شكل سنتي و هم مدرن آن از جايگاه ويژه و برجسته اي برخوردار بوده و هست. جامعه در حال گذر ايران نيز به مشاركت همه جانبه شهروندان نياز دارد تا با فائق آمدن بر مشكلات، در راستاي يك جامعه پايدار حركت كند.

در سال هاي اخير با افزايش فزاينده جمعيت استفاده از منابع مختلف نيز گسترش يافته است؛ افزايش شهرنشيني رشد شاخص هاي مصرف را همواره در پي داشته كه جوامع انساني را با انبوهي از زباله هاي خطرناك و بيماري زا روبرو ساخته است؛ به نحوي كه هم جمع آوري آن بسيار هزينه بر است و هم داراي خطرات فراواني براي سلامتي افراد مي باشد، از سوي ديگر موضوع كمبود مكان دفع زباله و انباشت آنها در حومه شهرها نيز امروزه به يكي از چالش هاي مهم محيط زيست انساني مبدل شده است و از آنجا كه كشور ما جوان است و ميل به استفاده از منابع طبيعي در اوج است بايد با استفاده از برنامه هاي راهبردي و كليدي براي رفع آن تلاش كرد.

شهروندان به عنوان مالكان شهر در زمينه بهبود بهداشت محيط شهري نقش تعيين كننده و اساسي را دارند زيرا يكي از مولفه هاي اساسي در حفظ نظافت و پاكيزگي شهر مشاركت شهروندان است.

 

نقش تعيين كننده شهروندان در بهبود بهداشت محيط شهري  1393/10/18
3523
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal