۱۴۰۲ چهاردهم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
سدمعبر

 

سد معبر عمومي و اشغال پياده روها و استفاده غير مجاز از ميدان ها و باغ هاي عمومي براي كسب يا سكونت و هر عنوان ديگري ممنوع است و شهرداري در اجراي وظيفه قانوني خود مكلف بوده از اين اقدامات جلوگيري كرده و در صورت وقوع، موانع موجود را رفع و معابر و اماكن مذكور را آزاد كند.

چراكه معابر و ساير فضاهاي عمومي همچون پارك ها، خيابان ها و ... كه در محدوده هر شهر واقع شده اند ملك عمومي بوده و شهرداري به نمايندگي از مردم شهر، مالكيت اين فضاها و مكان ها را در اختيار دارد و به منظور حفظ حقوق مردم و لزوم رعايت موازين قانوني، اشخاص حق ندارند اماكن و محل هايي را كه متعلق به همه شهروندان بوده مورد استفاده اختصاصي قرار داده و به موقع براي كسب منافع شخصي حقوق عمومي را تضييع يا محدود كنند.

سد معبر براي كسب همچون دستفروشي يا ريختن نخاله هاي ساختماني در پياده روها و خيابان ها و ...كه سبب دشواري در عبور و مرور شده و موجبات زحمت و مشقت شهروندان را فراهم مي آورد.

يكي ديگر از وظايف شهرداري تعيين محل هاي مخصوص براي تخليه زباله، نخاله ساختماني و نظاير آنها و اعلام اين امر به مردم از طريق انتشار آگهي يا به طريق مقتضي ديگر است.

محل هاي تخليه زباله اصولا خارج از محدوده شهر تعيين مي شود و شهرداري مي تواند بنا به تشخيص خود محل تاسيس كارخانه هاي تبديل زباله (بازيافت) را تعيين كند. رانندگان وسايل نقليه مكلفند زباله ها، نخاله ساختماني و ... را فقط در محل هاي تعيين شده از طرف شهرداري تخليه كنند و اگر رانندگان وسايل مذكور از اين امر تخلف كنند برابر مقررات با آنها برخورد مي شود.

 

سدمعبر 1393/06/22
3451
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal