۱۴۰۱ نهم آذر
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
اجرای پروژه عمرانی تعویض جداول فرسوده و روکش آسفالت بلوار شهید رجایی منطقه گیلاوند با اعتبار 4 میلیارد تومانی

 

 
سرپرست شهرداری دماوند از اجرای پروژه عمرانی تعویض جداول فرسوده و روکش آسفالت بلوار شهید رجایی منطقه گیلاوند با اعتبار 4 میلیارد تومانی خبر داد و گفت: طرح کلی برای هدایت آب‌های سطحی در شهر دماوند تهیه شده است.

محمود بهرامی اظهار کرد: با توجه به بودجه‌ای که برای تعویض جداول فرسوده و روکش بلوار شهید رجایی منطقه گیلاوند و روکش آسفالت که مربوط به 35 سال پیش است پیش بینی شده بود، قراردادی به مبلغ 4 میلیارد تومان منعقد و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ابتدا جداول تعویض خواهند شد و سپس روکش آسفالت تا جایی که اعتبار وجود داشته باشد انجام می‌شود، عرض بلوار رجایی بزرگ و در دو لاین جداگانه است این بلوار قدیمی بیش از 35 سال است که آسفالت شده و در برنامه بودجه سال جاری قرارداد آنرا بستیم.

سرپرست شهرداری دماوند گفت: هدایت آب‌های سطحی یکی دیگر از پروژه‌های در دست اجراست، در ضلع شرقی بلوار آیت‌الله خامنه‌ای یک شیب نهر قدیمی وجود دارد و آ‌بهای سطحی به سمت پل شلمبه می‌رود بنابراین در حال حاضر عمق نهر به طول 700 متر را به ابعاد 70*70 برداشت کرده و با ایجاد کانال آب‌های سطح شهر را جمع‌‌آوری و به سمت رودخانه هدایت می‌کنیم.

بهرامی ادامه داد: قرارداد این پروژه نیز منعقد شده و به زودی با اعتبار 800 میلیون تومان اجرایی می‌شود، سعی کردیم هدایت آب‌های سطحی در نقاط دیگر را به هم اتصال دهیم.

این مسئول گفت: یک طرح کلی برای هدایت آب‌های سطحی شهر تهیه کرده‌ایم، در حال حاضر مشکل تقاطع 60 متری با بلوار شهید بهشتی وجود دارد و اجرای این طرح را برای بودجه سال آینده پیش بینی خواهیم کرد تا آب‌های سطحی جیلارد به سمت رودخانه هدایت شوند.

سرپرست شهرداری دماوند گفت: در میدان معلم مشکل جمع‌آوری آب وجود ندارد، در دماوند به علت شرایط منطقه‌ای آب‌ها به سمت رودخانه می‌روند و مشکلی از این حیث نداشتیم، تنها در شهرک‌های بالادستی تقسیم کار و طرح تهیه شده است لذا می‌دانیم معضل از کجاست و می‌توان در بودجه سال آینده آنرا پیش بینی کرد تا در بارندگی مشکلی وجود نداشته باشد.

بهرامی در خصوص تدابیر طرح زمستانه نیز بیان کرد: آمادگی‌های لازم دراین خصوص اندیشیده شده و در حال تهیه ماشین‌آلات هستیم، نمک نیز تهیه شده است و برف‌روب‌ها و ماشین‌ها را اوورهال می‌کنیم همچنین تشکیل ستاد داده‌ایم و نمک کیسه‌ای هم خریداری شده است.

اجرای پروژه عمرانی تعویض جداول فرسوده و روکش آسفالت بلوار شهید رجایی منطقه گیلاوند با اعتبار 4 میلیارد تومانی 1401/08/23
51
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal