۱۴۰۲ ششم مهر
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
انعقاد قرارداد شهرداری با پیمانکار جهت اجرای 15 پروژه عمرانی در شهر دماوند

سرپرست شهرداری دماوند گفت: تمام پروژه‌های شهرداری شروع به کار کرده‌اند و حدود 10 تا 15 قرارداد منعقد شده‌اند، اولویت با پروژه‌های نیمه تمام است که امیدواریم امسال به پایان برسند.

محمود بهرامی با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه بلوار یادگار امام در اولویت قرار دارد که سپس سوله تعمیرگاه و سوله آتشنشانی نهایی خواهند شد، اجرای جداول سطح شهرداری و لکه گیری و… از دیگر پروژه‌ها هستند اما اعتبار برای اجرای آسفالت کم است.

وی ادامه داد: قراردادهایی شامل پیمانکاری خدمات شهر، حفظ و نگهداری فضای سبز، نگهبانی‌های پارک‌ها و فضاهای سبز، یادگار امام، اجرای آسفالت مسکن مهر و جدول گذاری، جدول و آسفالت بلوار رجایی، لکه‌گیری و آسفالت سطح شهر که در دماوند مستقر است، لکه گیری و آسفالت شهر، رنگ آمیزی جداول سطح شهر، واحدهای تجاری مسجد جامع، ساختمان مرکزی آتش نشانی و سرپناه ایستگاه میدان میوه منعقد شده‌اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پروژه ساماندهی انتهای خیابان 9 دی منطقه گیلاوند از دیگر پروژه‌های نیمه تمام می‌باشد که در اولویت قرار گرفته است.

سرپرست شهرداری دماوند بیان داشت: با توجه به بودجه پیش بینی شده با رقم بیش از 300 میلیارد تومان و با مقایسه با سال‌های قبل و 5 ماهه گذشته، ماهیانه حدود 18 میلیارد تومان کسری داریم.

وی گفت: با توجه به اینکه ساخت وساز در منطقه مشا راکد است و در داخل شهر نیز استقبالی از ساخت و ساز نمی‌شود، شهرداری از نظر درآمدی با مشکل روبروست و با این شرایط شاید نصف بودجه محقق شود.

بهرامی بیان داشت: در خصوص درآمد ماده 100 مواردی که منجر به جریمه می‌شوند بسیار کم هستند و اکثرا تخریب می‌شوند و تنها یک سوم درآمدهای ماده 100 به سختی محقق می‌شود.

این مقام مسئول افزود: در دیوان اگر اصول سه گانه یا چهارگانه در ماده 100 را کسی رعایت کرده باشد احتمال اینکه به نفع افراد رای صادر کند، وجود دارد، این اصول شامل موارد بهداشتی، فنی و ضوابط و مقررات می‌باشند؛ این مقررات نیز شامل پارکینگ و فضای باز است که در این رابطه معمولا به نفع ارباب رجوع رای داده می‌شود.

سرپرست شهرداری دماوند در خصوص پایش تصویری شهر گفت: در این خصوص یک طرح جامع تهیه شده است که شامل امنیت و نظارت در سطح شهر می‌باشد، با کمک مشاور یک طرح جامع امنیتی پایش تصویری در سه فاز اجرا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: امسال بیش از 13 میلیارد تومان برای دوربین و فیبر نوری هزینه می‌شود همچنین یک اتاق مانیتور برای پایش وجود دارد که در شهرداری آماده شده و تمامی ادارات امنیتی در آنجا مستقر می شوند و می‌توانند تصاویر را ببینند.

سرپرست شهرداری دماوند گفت: طی چند سال گذشته شرکت آب و فاضلاب مسیرهایی را حفاری کرده است که بابت آن هیچ وجهی را به شهرداری پرداخت نکرده است.

وی افزود: در بودجه هیچ اعتباری نداریم و برای لکه‌گیری حدود 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم اما سعی می‌کنیم با کمک شورای شهر اعتباری جذب کنیم تا بخشی از خیابان‌های اصلی را لکه‌گیری کنیم.

انعقاد قرارداد شهرداری با پیمانکار جهت اجرای 15 پروژه عمرانی در شهر دماوند 1401/06/13
4089
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal