۱۴۰۱ هشتم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
شهردار دماوند:پدافند غیرعامل از مهم ترین راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است
شهردار دماوند:پدافند غیرعامل از مهم ترین راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است

 

 شهردار دماوند: پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است تا در صورت وقوع حادثه، به سرعت کنترل شد.

علی شیوا روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهر دماوند که با حضور آرمودیان رئیس شورای اسلامی شهر دماوند، نورمحمدی نماینده فرمانداری و اعضای ستاد بحران شهر دماوند در دفتر شهردار برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم ترین و اصلی ترین شاخصه های داشتن یک شهر خوب، وجود امنیت در آن شهر است.

وی ادامه داد: در ابتدا تصور می شود که امنیت تنها حفظ اموال شهروندان و آسایش در محیط شهری است اما آنچه می تواند یک شهر را در امنیت نگاه دارد، داشتن تمامی بخش های امنیتی همچون اجتماعی، اقتصادی، زیرساخت ها و ... است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهر دماوند به دلیل موقعیت جغرافیایی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، بیان داشت: شهر دماوند به دلیل قرار گرفتن در دو محور مواصلاتی هراز و فیروزکوه از جمله شهرهای مهم است و از سوی دیگر قرار گرفتن این شهر در معرض سیلاب و گسل مشاء به عنوان یکی از گسل های مهم زلزله، باید در حوزه ستاد بحران مورد توجه ویژه قرار گیرد.

شهردار دماوند ادامه داد: این شهر طی سال های اخیر با افزایش جمعیت، بسیار تغییر و رشد کرده است ولی خدمات زیربنایی و بخش زیرساختی آن همچنان براساس سرشماری سال 95 است که این مهم در کنار کمبود نیروی انسانی و نبود امکانات کافی، احساس خطر می کنیم.

شیوا نبود مدیریت واحد در حوزه شهری را یکی از معضلات مهم برای شهروندان دانست و افزود: امروز در شهر هنوز شکایت هایی داریم که به دلیل عدم تعامل دستگاه های خدماتی، دیروز در کوچه ای آسفالت ریخته می شود و فردا توسط امور آب حفاری صورت می گیرد که این یک بحران انسانی است که برای رفع آن عزم شهرستانی، استانی و حتی ملی لازم است.
وی با اشاره به برگزاری مانور مدیریت بحران شهر دماوند طی روزهای اخیر، گفت: این نشست با هدف بررسی توانایی و شناخت ضعف ها و کاستی ها برگزار شده است؛ در این مانور متوجه شدیم که امکانات کافی در حوزه ستاد بحران نداریم و امکانات خودرویی ها ضعیف و قدیمی است.

وی تامین زیرساخت ها را از دیگر موضوعات مهم در حوزه شهر دماوند دانست و گفت: شهر دماوند بعد از گذشت سالها، هنوز از داشتن یک آرامستان عمومی محروم است و همچنین پارک 22 هکتاری این شهر که به عنوان پارک بحران پیش بینی شده بود، به ناحق بخش هایی از آن برای مصارف غیربحران واگذار شده که باید دراین خصوص تصمیماتی گرفته شود.

شهردار دماوند:پدافند غیرعامل از مهم ترین راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است 1401/02/23
27
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal