۱۴۰۱ هشتم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
انجام تمام معاملات شهرداری از طریق سامانه ستاد
مساله شفافیت، یکی از دقیق ترین راه حل های مبارزه با فساد سازمان یافته ی اداری است؛ مسیله ای که باعث می شود خطاهای اداری کمتر شود و قانون مداری بیشتر مورد لحاظ قرار بگیرد. در واقع، شفافیت همان دریچه #نظارتمردمی و عمومی است که در نتیجه می توان مسیر محکم موضوع اصل هشتم #قانوناساسی، یعنی امر به معروف و نهی از منکر را امکان پذیر کند و میزان خطا و اشتباه علنی را به مسئولین گوشزد نماید. فرآیند پیچیده و مبهم اداری، عدم شفافیت و عدم اطلاع مراجعه کننده، منجر به سوء استفاده کارمند، عدم انضباط و همچنین موجب فساد اداری می گردد. عدم وجود اطلاعات و شفافیت، نظارت نهادهای مردم نهاد و غیر دولتی را مختل می کند. یکی از موارد مهم شفافیت، امکان دسترسی به اطلاعات است که می تواند مردم را همواره از مسایل و امور تاثیرگذار بر سرنوشت خود آگاه نماید. این امر سبب افزایش نظارت های مردمی بر رفتارها و تصمیم های کارگزاران بخش دولتی شده و بدین صورت فرصت ارتکاب فساد محدود می شودو اعمال قانونی مسئولین، از لحاظ کیفی نیز به طور مطلوب انجام خواهد شد. شفافیت قوانین و مقررات، مراحل انجام کار و فعالیت امور اداری ومالی همگی می تواند به #سلامت_اداری کمک کند چرا که در فضای مبهم و تاریک سودجویان به اهداف خود خواهند رسید.
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به منظور عملیاتی نمودن تجارت الکترونیکی معاملات دستگاه های اجرایی دولتی با رعایت کلیه مراحل مناقصات و #مزایده ها در تاریخ 1388/6/4 به تصویب #هیاتوزیران رسیده و مورد تایید #شورایمحترم_نگهبان قرار گرفته است .
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت،#دستگاههای_اجرایی را قادر می سازد معاملات خود را به صورت آنلاین در بستری امن و شفاف انجام دهند.
سامانه تدارکات الکترونیکی دولت امکان تعامل مستقیم و بی واسطه با تعداد کثیری از #خریداران و #فروشندگان را در کل کشور برای دستگاههای اجرایی فراهم آورده است.
دستگاههای اجرایی خریدار می توانند از بین کالاهای قیمت گذاری شده توسط تامین کنندگان ، کالاهایی با مناسب ترین قیمت و #کیفیت را انتخاب نموده و خریداری نمایند.
با یاری #خداوند متعال و با حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و به منظور ایجاد #شفافیت و کاهش #مفاسد احتمالی ، با ایجاد زیر ساختهای لازم، از این پس تمام #معاملات #شهرداری از طریق #سامانه_ستاد و با رعایت صرفه و صلاح شهر انجام خواهد شد .
انجام تمام معاملات شهرداری از طریق سامانه ستاد 1401/02/20
35
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal