۱۴۰۰ بيست و نهم دي
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
457ماموریت طی یک سال اخیر توسط آتش‌نشانی شهر دماوند انجام شد

 

 
معاون اداره آتش نشانی شهر دماوند از انجام 457مورد حادثه ماموریتی توسط نیروهای آتش نشانی شهر دماوند طی یک سال اخیر خبر داد.

محمد علیپور اظهار داشت: آتش نشانی شهر دماوند مجموعا 8 دستگاه خودروی کاربردی با 15نیروی عملیاتی و 2 نیروی اداری مستقر دارد که در طول ساعات شبانه روز انجام وظیفه می‌کنند.

وی ادامه داد: طی یکسال اخیر 232 مورد حریق در دماوند رخ داده و 225مورد عملیات نجات انجام شده است؛ همچنین 457 مورد داخل حوزه گزارش حادثه و ماموریت داشتیم و 4 مورد خارج از حوزه بوده است.

معاون اداره آتش نشانی شهر دماوند گفت: در بحث تصادف و نجات جاده ای 31 مورد، آسانسور 38 مورد، انگشتری 6مورد، مزاحمت حیوان 57 مورد، محبوس شدن افراد در منازل 35مورد، اطفاع حریق خارج از حوزه 6مورد، نجات چاه 5مورد، حریق پارک جنگی 28مورد، حریق اراضی بایر داخل و خارج و مابین حوضه 26مورد، حریق مزارع و مراتع کشاورزی 22مورد، حریق متفرقه 28مورد،21 مورد حریق خودرو و 41 مورد حریق ساختمان های مسکونی و اداری توسط این حوزه انجام شده‌است.

علیپور بیان داشت: 8مورد خودکشی، 9 مورد انفجار، 7 مورد نشت گاز، 10 مورد گازگرفتگی، 4 مورد نجات سیلاب، 4 مورد برق گرفتگی و 3 مورد نجات غریق از دیگر حوادثی بودند که توسط آتشنشانان شهر دماوند مهار شد.

این مسئول گفت: ایستگاه آتش نشانی شهر دماوند تنها ایستگاه در این منطقه با سه حوزه جمعیتی است و گاهی معین شهرستان‌های دیگر می‌باشد و باید به عنوان پشتیبانی وارد عمل شود که می توان به حریق ویژه در پالایشگاه تهران اشاره کرد که به محض تماس با ایستگاه دماوند، آشنشانان آماده شده و اکیپ سریعا از دماوند به تهران اعزام شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در شهر دماوند ساختمان‌های بیش از 3 طبقه روبه افزایش است، نیاز به دستگاه بالابر هیدرولیکی در آتش نشانی منطقه ضروری است که می‌طلبد مسئولان امر نسبت به تخصیص اینگونه دستگاه ها که امکان امدادرسانی در ارتفاعات را تسهیل می کند، اقدام کنند.

معاون اداره آتش نشانی شهر دماوند یکی از مهم‌ترین رکن در مجموعه عملیاتی آتش نشانی را نیرو متخصص، جوان و متعهد دانست و گفت: مدیریت هر حادثه‌ای که در یک شهر رخ می دهد با مجموعه‌ ایستگاه‌های آتش نشانی است و هر فردی که لباس آتشنشانی برتن دارد، موظف است در طول ساعات شبانه روز بیش از 16 ماموریت ذاتی و سازمانی را پوشش دهد که حضور نیروهای جوان و متخصص شرایط مطلوب‌تری را در خدمت رسانی بهتر فراهم می کند.

457ماموریت طی یک سال اخیر توسط آتش‌نشانی شهر دماوند انجام شد 1400/07/08
322
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal