۱۴۰۰ يازدهم مرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
210اصله نهال در پارک جنگی شبلی دماوند غرس شد

 

همزمان با هفته منابع طبیعی و گرامیداشت روز درختکاری، 210 اصله نهال در پارک جنگی شبلی شهر دماوند غرس شد.

عباس صفری، شهردار دماوند در آیین روز درختکاری گفت: طبیعت، اکسیژن، آب و خاک نیاز بشر برای زندگی است که در این میان درخت به دلیل تامین اکسیژن پاک و کافی برای انسان موثرتر است که باید برای حفظ آن بکوشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه روز درختکاری یک روز نمادین و بهترین فرصت است تا فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست در بین مردم نهادینه شود، گفت: نقش شهروندان و مشارکت اجتماعی در تحقق این مهم بی بدیل است.

شهردار دماوند با اشاره به غرس انواع درختان سازگار با محیط زیست منطقه در پارک جنگی شبلی خاطرنشان کرد: زمانی این منطقه تنها یک مکان کوهستانی بود ولی امروز به یک فضای جنگلی تبدیل شده است و می توان از آن به عنوان یک مکان گردشگری و طبیعی برای استفاده شهروندان نام برد.

وی با اشاره به غرس 210اصله نهاد همزمان با روز درختکاری، ادامه داد: فردا نیز جمعی از طبیعت دوستان با همکاری شهرداری دماوند 100 اصله نهال در این مکان غرس خواهند کرد که امسال در مجموع 310 اصل نهال در این پارک جنگی کاشته می شود.

صفری همچنین در خصوص افزایش سرانه فضای سبز و توسعه بوستان های شهری، افزود: در سال 92 مساحت فضای سبز شهر دماوند یک میلیون و 137هزار و 298مترمربع و سرانه فضای سبز 30مترمربع بود که این مهم اکنون به یک میلیون و 634هزار و 495مترمربع و سرانه فضای سبز به حدود 34 هزار مترمربع افزایش یافته که شاهد توسعه فضای سبز شهر دماوند هستیم.

وی ادامه داد: در هفت سال گذشته شهرداری دماوند بیش از 97هزار و 800 اصله نهال، 28هزار و 673 مترمربع پارک، کاشت بیش از هفت هزار مترمربع گل دائمی و 9300مترمربع گل فصلی، 21دستگاه آبنما، 253سطل زباله پارکی، 381نیمکت پارکی، بیش از 197هزار و 700مترمربع آبیاری تحت فشار، بیش از 130 دستگاه بدنسازی و بازی برای کودکان و بیش از یکهزار و 720 سیستم روشنایی در بوستان ها، میدان و بلوارها اجرا نموده است.

شهردار دماوند بیان کرد: تهیه طرح‌های ارزیابی زیست‌محیطی در حوزه‌های مختلف، یکی از اقداماتی است که توسط شهرداری در حال انجام بوده و همچنین به اجرا رسیده است که می توان به ساماندهی پسماندها، نخاله و دپوی موقت زباله اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز با اشاره به اینکه دین مبین اسلام و دیگر ادیان به درختکاری و کشاورزی اهمیت بسیار داده است، گفت: درختکاری صدقه جاری و باعث جلب برکت و رحمت الهی است.

وی با بیان اینکه شهرستان دماوند یکی از شهرستان های خوش آب و هوای استان تهران است و باید برای حفظ این آب و هوا بکوشیم، بیان داشت: شهرستان دماوند تنها متعلق به ما نبوده بلکه متعلق به آیندگان است و همه برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست مسئول هستیم.

فتاح دماوندی با اشاره به اینکه با اجرای طرح هر دانش آموز یک درخت، دماوند را سرسبزتر می کنیم، افزود: با مشارکت اجتماعی می توانیم فضای سبز بیشتر و جنگ های کوچک و بزرگ در منطقه ایجاد کنیم که در این میان نقش دهیاری ها و شهرداری ها بی بدیل است.

در این مراسم غرس نهال با هدف گرامیداشت یاد و خاطره مدافعان سلامت، شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت انجام شد.

210اصله نهال در پارک جنگی شبلی دماوند غرس شد 1399/12/16
17573
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal