جستجو:
 
۱۴۰۲ يکشنبه ۱۴ خرداد
..به پرتال شهرداری كهن شهر دماوند خوش آمدید..
آیین درختکاری در شهر دماوند
در این مراسم طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه دماوند، رضایی‌مهر معاون فرماندار شهرستان دماوند، شکری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند، میرزاکریمی رئیس اداره محیط زیست دماوند، خدابخش سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند، بهرامی سرپرست شهرداری دماوند و مهرابی عضو شورای اسلامی شهر دماوند، چگینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند و ... حضور داشتند.
 

فرماندار دماوند: ایجاد فضای سبز باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود

فرماندار دماوند گفت: کاشت نهال و ایجاد فضای سبز باید به یک فرهنگ ارزشمند عمومی تبدیل شود و همه آحاد جامعه نسبت به حفظ منابع طبیعی حساس باشیم.

فرماندار دماوند در این مراسم اظهار داشت: امروز همزمان با روز درختکاری، در تمام مناطق شهری و روستایی شهرستان شاهد کاشت نهال هستیم که لازم است این مهم در منطقه به یک فرهنگ ارزشمند تبدیل شود.

رضا طاهرخانی افزود: یکی از موضوعات مهم شهرستان دماوند ایجاد کمربند سبز در شهر و روستاها است که با همکاری منابع طبیعی و اختصاص زمین، این مهم نیز محقق شود.

امام جمعه دماوند نیز در این مراسم با بیان اینکه عشق و علاقه کاشتن درخت باید از دوران کودکی به فرزندانمان بیاموزیم تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: باید خود را نسبت به حفظ منابع طبیعی و فضای سبز و همچنین کاشت درخت حساس بدانیم چراکه درختکاری، حفاظت از درخت و آبیاری فضای سبز در فرهنگ اسلامی امری مقدس است.

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی ادامه داد: نقش انجمن های مردم نهاد و گروه های حامی محیط زیست در تحقق و گسترش فضای سبز و ترویج فرهنگ درختکاری بسیار مهم است تا بتوانیم فضای سبز شهرمان را افزایش دهیم و لکه های سبز نقشه هوایی شهرستان را بیشتر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش بوستان ها و جنگلک ها در شهر و روستا نیز می تواند در توسعه فضای سبز موثر باشد و از سوی دیگر می توان از این مکان ها برای پارک بحران در شرایط بحرانی و بلایای طبیعی استفاده کرد.

محمد بهرامی، سرپرست شهرداری دماوند با بیان اینکه باید فرهنگ درختکاری در بین شهروندان نهادینه شود، اظهار داشت: طرح گسترش فضای سبز در اولویت شهرداری است.

وی ادامه داد: در این راستا هرساله روز درختکاری در منطقه چشمه اعلاء که 10هکتار فضای سبز است برگزار می‌شود تا شاهد احیای فضای سبز این منطقه با کاشت 1000 اصله نهال باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال نیز به همت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند، یکهزار اصله نهال گردو چندساله بصورت رایگان در بین شهروندان توزیع می شود، گفت: سرانه فضای سبز شهرداری براساس طرح تفصیلی 25مترمربع است که اکنون این میزان در دماوند 38مترمربع است اما با افزایش ساخت و سازها باید سرانه فضای سبز را گسترش داد.

همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی، مراسم روز درختکاری به همراه مشارکت کاشت نهال توسط دوستداران طبیعت در منطقه چشمه‌اعلا شهر دماوند برگزار و 400 اصله نهال کاشته شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
1401/12/15
شهيدان دماوند
شهيدان دماوند
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد .
Powered by DorsaPortal