۱۳۹۹ دوازدهم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
زمین ایستگاه‌‌ تاکسی بخش مرکزی دماوند نیازمند تعیین تکلیف نهایی است

 

 
شهردار دماوند گفت: زمین مورد استفاده ایستگاه‌‌ های تاکسی شهرهای دماوند، کیلان و آبسرد نیازمند تعیین تکلیف نهایی است که این مهم تعامل دیگر دستگاه ها را می طلبد.

عباس صفری در جلسه کمیته ترافیک شهرستان دماوند که با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد، یکی از موضوعات مهم در کاهش ترافیک منطقه را ساماندهی ایستگاه های تاکسی در مرکز شهر به ویژه منطقه گیلاوند دانست و اظهار داشت: برای تحقق این مهم، نیازمند رفع مشکل زمین کنونی ایستگاه تاکسی بخش مرکزی هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در منطقه گیلاوند شهر دماوند چندین ایستگاه تاکسی در سه بلوار اصلی شهر همچون بلوار آیت الله خامنه ای، بلوار شهید بهشتی و بلوار شهید سلیمانی وجود دارد که همین امر بر معضلات ترافیکی بلوارها افزوده است.

این مقام مسئول بیان داشت: قطعه زمینی پایین‌تر از پمپ بنزین سابق منطقه گیلاوند شهر دماوند وجود دارد که هم اکنون تاکسی‌های خطی بخش مرکزی دماوند در آن فعالیت دارند و متاسفانه شهرداری دماوند چندین بار برای تعیین تکلیف این زمین با مشکلات حقوقی مواجه شده است.

صفری تصریح کرد: در حال حاضر سه دانگ این زمین را شهرداری دماوند مالک است و مابقی به شخص تعلق دارد که رفع مشکلات این حوزه باید با مشارکت شهرداری های آبسرد و کیلان انجام شود تا علاوه بر ساماندهی ایستگاه های تاکسی، معضل چندین ساله تملک این زمین نیز رفع گردد.

این مقام مسئول همچنین یکی از موضوعات مهم در حوزه ساماندهی ترافیک درون شهری را اجرای طرح پایش تصویری و نصب دوربین های پلاک خوان دانست و گفت: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اختصاص اعتبار 20 میلیارد تومانی از روز گذشته آغاز شده و طبق پیش بینی های صورت گرفته تا پایان خرداد ماه به اتمام می رسد.

صفری در دستور کار بودن تقاطع غیرهمسطح بلوار آیت الله خامنه ای به بلوار شهید سلیمانی، جابجایی ساختمان پلیس راه شهر دماوند، ادامه پروژه رفوژ بلوار فرهنگ تا میدان امام خمینی(ره) با هدف کاهش بار ترافیک محدوده میدان، نصب پل عابر پیاده در بلوار بعثت، ساماندهی ترمینال برون شهری دماوند در روزهای آتی و پروژه زیرگذر پل شلمبه را از دیگر موضوعات دانست.

وی در خصوص منطقه مشاء شهر دماوند نیز گفت: طرح ترافیکی بلوار اصلی مشاء نیز مراحل نهایی خود را طی می کند که مهم ترین آن مربوط به تقاطع خروجی تونل امامزاده هاشم(ع) است که تا زمان اتمام ادامه باند جنوبی، می توان این طرح را اجرا و در بازه زمانی کوتاه مشکل ترافیک این منطقه را برطرف کرد.

این مقام مسئول گفت: همچنین یکی از اقدامات شهرداری در سال جاری ساماندهی ورودی منطقه مشاء از منطقه چشمه اعلاء است که هم اکنون دارای شیب تند و غیراستانداردی است و درنظر داریم مسیری مطلوب با شیب ملایم را اجرا کنیم.

شهردار دماوند همچنین درخصوص ترافیک محدوده میدان شهدا و بلوار شهید سلیمانی نیز گفت: مشکل ترافیک کنونی بلوار شهید سلیمانی با اتمام بلوار یادگار امام که موازی با این بلوار است درحال اجرا بوده و بزودی حل خواهد شد.

صفری ادامه داد: یکی از عناصر اصلی شالوده شهر، میدان های شهری هستند که علاوه بر داشتن نقش ترافیکی، از نظر اجتماعی نیز مورد توجه است؛ با توجه به اینکه میدان شهدا شهر دماوند به دلیل داشتن تعداد فازهای ترافیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده، حذف این میدان مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: برای رفع مشکلات کنونی میدان، مقرر شد ظرف 20 روز آینده طرح ترافیکی با هدف بررسی زمان تاخیر تردد در میدان طراحی و مورد بررسی قرار گیرد که در صورت عدم رفع مشکل، میدان حذف شود.

زمین ایستگاه‌‌ تاکسی بخش مرکزی دماوند نیازمند تعیین تکلیف نهایی است 1399/02/08
111
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal