۱۳۹۹ بيست مرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
اجرای عملیات رفع آبگرفتگی معابر سطح شهر دماوند

 

 
در پی بارش شب گذشته، عملیات رفع آبگرفتگی معابر سطح شهر دماوند بامداد امروز با حضور نیروهای خدمات شهری این شهر در سه منطقه مشا، دماوند و گیلاوند اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دماوند، همزمان با بارندگی شدید شب گذشته شهر دماوند، نیروهای خدمات شهری شهرداری دماوند در سه منطقه مشا، دماوند و گیلاوند بلافاصله با حضور در معابر اصلی شهر آبگرفتگی های موجود را برطرف کردند.

هادی رحیمی، مسئول خدمات شهری منطقه دماوند در این خصوص اظهار داشت: شب گذشته به دلیل بارش شدید باران، شاهد آبگرفتی در سطح معابر به ویژه در محدوده سرهار (کمربندی غربی) و خیابان فرهنگ تا ورودی ولیران بودیم که با کمک سه اکیپ 10نفره و سه دستگاه ماشین خدمات شهری، جوی ها پاکسازی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام از ساعت 12 تا 3 بامداد بطول انجامید، خاطرنشان کرد: عمده دلیل آبگرفتگی وجود، شن و ماسه و زباله در جوی بود که جمع آوری شد.

 
 

**فرصت 48 ساعته شهرداری به برخی شهروندان جهت اصلاح پل‌های غیر اصولی

محمدمهدی محمدی، مسئول خدمات شهری منطقه گیلاوند در این خصوص گفت: شب گذشته به دلیل بارش شدید باران، شاهد آبگرفتی در سطح معابر ابتدای بلوار بعثت، پل های ورودی بوستان یک و سه، زنبق سه، بلوار شهید بهشتی و بلوار آیت اله خامنه ای بودیم.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از آبگرفتگی با ورود آب به شبکه زه کشی بلوار آیت اله خامنه ای کنترل شد، خاطرنشان کرد: برای رفع این مهم یک اکیپ چهارنفره از ساعت یک تا 3 بامداد در محل های مربوطه مستقر و اقدام به پاکسازی جوی‌ها نمودند.

محمدی عمده مشکل این آبگرفتگی را وجود پل های غیراصولی برروی جوی‌ها، قرار گرفتن ماسه‌های رها شده از عملیات ساختمانی در کنار جوی‌، استفاده از جوی برای نصب داربست و رها شدن زباله ها در داخل جوی دانست.

وی گفت: شهروندانی که پل های غیراصولی در جوی ها زده اند، ظرف 48 ساعت فرصت دارند تا نسبت به اصلاح پل اقدام کنند در غیر این صورت توسط شهرداری جمع آوری خواهد شد.

این مسئول خدمات شهری همچنین افزود: در هر منطقه شهر سطل زباله در معابر اصلی و فرعی قرار گرفته که بهتر است، شهروندان زباله ها را در سطل انداخته نه در جوی ها رها کنند.

 
 

**حضور اکیپ 5نفره خدمات شهری دماوند در مشا

رضا سقایی، مسئول خدمات شهری ناحیه مشا نیز با بیان اینکه خوشبختانه با لایروبی جوی های این منطقه قبل از بارندگی، مشکل خاصی شاهد نبودیم، گفت: تنها ورودی مشا نیازمند لایروبی بود که توسط 5نفر از نیروهای خدمات شهری مرتفع گردید.

 
 
اجرای عملیات رفع آبگرفتگی معابر سطح شهر دماوند 1398/08/01
87
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal