۱۳۹۹ دوازدهم خرداد
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
400 اصله نهال در منطقه گردشگری چشمه‌اعلا غرس شد

 

 
 
همزمان با هفته منابع طبیعی و گرامیداشت روز درختکاری، 400 اصله نهال در منطقه گردشگری چشمه‌اعلا غرس شد.

عباس صفری، شهردار دماوند در آیین روز درختکاری که با حضور مسئولان شهرستان در منطقه چشمه اعلا این شهر برگزار شد، اظهار داشت: روز درختکاری یک روز نمادین و بهترین فرصت است که فرهنگ درختکاری و هوای پاک و حفاظت از محیط زیست در بین مردم و همشهریان در کنار رشد و توسعه در عرصه های اقتصادی و اجتماعی، نهادینه شود.

وی ادامه داد: فضای سبز مبنای حقوق شهروندی است و معتقد هستیم که هرچه در حفظ فضای سبز کوشا باشیم، کم بوده و با توجه به افزایش ساخت و ساز لازم است این مهم را در سطح شهر جبران کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از راه های تحقق عدالت اجتماعی، حفظ محیط زیست است، بیان کرد: امسال نیز مانند سال گذشته حدود 10 هزار اصله درخت اعم از درخت سوزنی‌برگ و پهن‌برگ را در محل‌های مختلف شهر کاشتیم و با توجه به اینکه شهر دماوند یکی از 14 شهر نمونه گردشگری است، توسعه شهر در بخش گردشگری یک ضرورت است.

شهردار دماوند منطقه چشمه اعلا را یکی از مناطق مهم شهری دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ایی که شهرداری در راستای توسعه این سایت گردشگری دارد، هر سال این مراسم با هدف گسترش فضای سبز منطقه چشمه اعلا برگزار می شود؛ این منطقه 10 هکتار است که بخشی از آن در سال گذشته درختکاری شده و امروز نیز بخش دیگری از آن در دستور کار قرار گرفت.

وی همچنین در خصوص افزایش سرانه فضای سبز و توسعه بوستان های شهری اشاره کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط این نهاد با اداره راه و شهرسازی، مقرر شده زمینی به میزان 3 هکتار برای احداث بوستان بانوان در نظر گرفته شود و همچنین بوستان شبلی نیز در حال توسعه است .

صفری گفت: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز ما از 25 مترمربع در طرح تفصیلی به ازای هر نفر به 38 مترمربع افزایش یافته، نشان از توسعه فضای سبز شهر دماوند طی سال های گذشته دارد.

شهردار دماوند بیان کرد: تهیه طرح‌های ارزیابی زیست‌محیطی در حوزه‌های مختلف، یکی از اقداماتی است که توسط شهرداری در حال انجام بوده که در این خصوص بحث پسماندها، نخاله و دپوی موقت زباله را تعیین‌ تکلیف کرده است.

وی علاوه بر اهمیت کاشت درخت بر نگهداری و آبرسانی نهال ها تاکید کرد و گفت: اگر درخت بکاریم و نتوانیم از آن نگهداری کنیم، عملا کار خاصی انجام نشده است که این طرح در ایجاد محل های مختلف ایستگاه های ذخیره آب تاثیرگذار است.

 
 
 
 
 
400 اصله نهال در منطقه گردشگری چشمه‌اعلا غرس شد 1397/12/16
117
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal