۱۳۹۸ سوم ارديبهشت
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
شهردار: توسعه بلوار بعثت، اولویت شهرداری دماوند است

 

 
 
شهردار دماوند گفت: یکی از اولویت های شهرداری در راستای گسترش و فراهم سازی زیرساخت های بخش شبکه معابر، تکمیل و توسعه بلوار بعثت با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان است.

عباس صفری با اشاره اقدامات انجام شده در در این بلوار، اظهار داشت: بلوار بعثت یکی از پروژه های مهم شهری است که با وجود اهمیت این بلوار به عنوان یکی از شاهراه های اصلی، اجرا و تکمیل آن سالیان متمادی بطول انجامید.

وی ادامه داد: بر اساس طرح تهیه شده در سالهای گذشته 500 متر انتهای بلوار از تقاطع ولیعصر(عج) تا مسکن مهر امام رضا(ع) در طی سالهای 90 تا 92 اجرا گردید و مابقی پروژه بعد از تغییر شورا و مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت.

شهردار دماوند ادامه داد: با توجه به طولانی شدن پروژه برای اجرای مابقی عملیات عمرانی، مطالعه مجدد طرح؛ صرف وقت و هزینه و همچنین اعتراضات مردمی را به همراه داشت که در این راستا با توجه به اهمیت این مهم و تسریع در تردد وسایل نقلیه، تکمیل مابقی پروژه بدون تغییر طرح اولیه ضروری بنظر می رسید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این راستا طی مدت دوسال لاین کندرو و تندرو ضلع شمالی بلوار به اتمام رسید و مشکلاتی که در تقاطع شهید باهنر و شهید رجایی به دلیل اختلاف سطحی که وجود داشت، با ایجاد رمپ در ورودی و خروجی حل شد.

شهردار دماوند ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته اجرای تقاطع روبروی ورودی فرهنگیان در ابتدای 60 متری بلوار بعثت بود که این قسمت نیز با توجه به طرح اولیه اجرا شد اما به دلیل حجم تردد و افزایش ترافیک و همچنین احتمال صدمات جانی و مالی برای شهروندان، مطالعه ترافیکی طرح مجددا مورد بازنگری قرار گرفت.

این مسئول بیان داشت: مقرر شد قبل از ورودی بلوار باهنر شمالی به لحاظ عرض مناسب معبر، شعاع گردش وسایل نقلیه و تراز بین دو لاین جنوبی و شمالی، مکان تقاطع تغییر کرد که خوشبختانه در مدت زمان کوتاه انجام و شاهد رضایتمندی شهروندان بودیم.

صفری به لاین جنوبی بلوار اشاره کرد و گفت: ساماندهی لاین جنوبی بلوار نیز به نیمه راه رسیده و هم اکنون تا بلوار شهید باهنر کامل شده است و مابقی نیز با توجه به میزان اعتبار و فصل کاری، تا انتهای سال 97 لاین تندرو و کندرو کامل و فضای دسترسی شهروندان به واحدهای مسکونی و بلوار بعثت محقق خواهد شد.

 
 

**استقرار چراغ های راهنمایی و رانندگی در اطراف میدان با هدف کنترل و هدایت ترافیک

شهردار دماوند در ادامه به میدان شهدا و حجم ترافیک این منطقه به دلیل اتصال سه محور اصلی اشاره کرد و گفت: در قسمت شمال غربی میدان یک راستگر به سمت بلوار بعثت طراحی و اجرا شده تا تردد وسایل نقلیه راحت تر شود که با پیش بینی مکان جدید ایستگاه تاکسی، مشکل خروجی و ورودی خودروهای حمل و نقل عمومی نیز حل خواهد شد.

وی ادامه داد: میدان شهدا نیز با وجود حجم ترافیک بسیار، شکل هندسی آن حفظ و با توجه به مطالعات ترافیکی صورت گرفته، چراغ های راهنمایی و رانندگی در ورودی و خروجی میدان نصب شد، تا با زمان تاخیر حداکثر یک دقیقه و 30 ثانیه حجم تردد کنترل شود.

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود اقدامات انجام شده در کاهش بار ترافیک میدان، در صورتی که در آینده این میدان ظرفیت این میزان تردد را نخواهد داشت اصلاح طرح هندسی کنونی در دستور کار شهرداری قرار می گیرد.

صفری به ساماندهی آبهای سطحی بلوار بعثت اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود چندین شهرک در بالادست بلوار و همچنین آسفالت بخش عمده ایی از معابر، جذب آبهای سطحی ناشی از بارندگی کاهش یافته و شاهد روان آب در بلوار بودیم که مشکلاتی را برای ساکنان پایین دست به همراه داشت.

وی با بیان اینکه ساماندهی این موضوع یکی از اولویت های شهرداری بود، افزود: با اجرای پروژه زهکشی آبهای سطحی توانستیم این بخش را ساماندهی و آبهای سطحی را کنترل کنیم که هم اکنون این میزان نسبت به گذشته به شدت کاهش یافته است.

این مدیر شهری به موضوع زیباسازی و توسعه فضای سبز بلوار اشاره و خاطرنشان کرد: به جرئت می توان گفت یکی از زیبا ترین بلوارهای شهر دماوند، بلوار بعثت است زیرا شاهد توسعه فضای سبز بلوار با کاشت درختان بومی هستیم و نمود آن با گذشت زمان و افزایش سن درختان کاشته شده، بیشتر خواهد شد.

شهردار دماوند گفت: یکی از اولویت های ما در این بخش گسترش فضای سبز شهری در لاین جنوبی بلوار است که با توجه به شرایط کنونی شهر و افزایش ویلاسازی و قطع درختان، امید است سرانه فضای سبز منطقه با این اقدامات افزایش یابد.

وی همچنین به اقداماتی همچون خط کشی معابر، نصب تابلوهای راهنمایی و پل های هوایی و همچنین ایجاد دو جایگاه سوخت CNG و دو منظوره بنزین و گازوئیل در این بلوار با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان اشاره کرد و افزود: در نظر است در تقاطع فرهنگیان نیز یک دستگاه پل هوایی نصب کنیم.

 

**اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح در بلوار بعثت اولویت شهرداری

عباس صفری در ادامه گفت: بلوار بعثت علاوه بر راه دسترسی شرق به غرب، مسیر تردد به خیابان های فرعی همچون ولیعصر(عج) و باهنر به مرکز شهر می باشد که به دلیل ورودی و خروجی محدود، موجب ترافیک بلوار آیت الله خامنه ایی می گردد که ضرورت ایجاد دسترسی از بلوار آیت اله خامنه ایی به بعثت در ابتدای ورودی شهر بشدت احساس می شود.

وی افزود: اجرای تقاطع غیر همسطح بلوار آیت الله خامنه ایی و بلوار بعثت در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون طرح مطالعاتی آن در حال انجام است که انشاله با تامین اعتبار که مبلغ آن نیز قابل توجه خواهد بود در سال اینده به مرحله اجرا می رسد.

شهردار: توسعه بلوار بعثت، اولویت شهرداری دماوند است 1397/09/01
76
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal