۱۳۹۷ بيست و هفتم آبان
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
خبر
شهردار دماوند:80درصد از پروژه هاي شهرداري در نيمه نخست سال به اتمام رسيد
شرح

 

 
شهردار دماوند با اشاره به اينكه در نيمه نخست سال 90 درصد از بودجه شهرداري انعقاد قرارداد شده است، گفت: حدود 80 درصد از پروژه ها در ابتداي سال به اتمام رسيده و در مرحله بهره برداري است.

 

عباس صفري در گفت و گويي با اشاره به اينكه بودجه 77 ميلياردي سال گذشته شهرداري با 79 ميليارد تومان وصول شد، اظهار داشت: با تصويب بودجه 80 ميليارد توماني توسط شورااسلامي شهر، تكميل پروژه هاي نيمه تمام در اولويت اين نهاد شهري قرار گرفت كه بخش هايي همچون توسعه شبكه معابر، سيما و منظر شهري، تقويت حوزه گردشگري و سرمايه گذاري، حمل و نقل و توسعه فضاي سبز درنظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: بلوار بعثت از جمله محورهاي مهم داخل شهري است كه با توجه به حجم تردد در اين مسير، خوشبختانه بخش عمده ايي از مشكلات رفت و آمد شهروندان مرتفع شده و با تغيير محل تقاطع روبروي فرهنگيان، عبور و مرور با امنيت بيشتري انجام خواهد شد.

شهردار دماوند به بلوار شورا به عنوان يك راه ارتباطي قوي در كاهش ترافيك مركز شهر و يك مسير گردشگري اشاره كرد و افزود: براي تعريض اين محور با حجم عمليات سنگي بسيار عظيمي مواجه شديم ولي تاكنون 90درصد تخريب و تعريض محور انجام شده كه اتمام سعي ما در اتمام كامل عمليات تا انتهاي سال است.

اين مقام مسئول با اشاره به موضوع حاشيه نشيني در اين محور اشاره كرد و گفت: با قوت گرفتن اين پروژه، موضوع حاشيه نشيني اطراف محور كه ساليان سال با آن وجود هستيم، حل مي شود.

وي يكي از پروژه هاي مهم شهر دماوند را زهكشي بلوار آيت اله خامنه ايي دانست و تصريح كرد: آبهاي سطحي در محدوده انتهايي اين بلوار كه در فصل بارش بيش از پيش مشهود بود و مشكلات متعددي را براي عابران و رانندگان ايجاد مي كرد، با اتمام عمليات زهكشي بخش عمده ايي از اين مشكل مرتفع خواهد شد.

صفري يكي از اقدامات مطلوب شهرداري در بخش كشتارگاه را تبديل پساب كشتارگاه دماوند به آب كشاورزي دانست و گفت: كشتارگاه اين شهر بعد از حدود 40 سال كه به عنوان يك معضل بهداشتي محسوب مي شد با اتمام فاز دوم تصفيه خانه آن ، روزانه 110 مترمكعب پساب را به آب كشاورزي تبديل خواهد كرد.

اين مقام مسئول ادامه داد: يكي ديگر از اقدامات صورت گرفته در اين مركز، بهره برداري از يخچال پيش سردكن با ظرفيت 500 راس دام است كه با هدف افزايش سلامت و بهداشت دام هاي ذبح شده ايجاد مي شود؛ تكميل ساختمان اداري و تبديل كشتارگاه به يك واحد صنعتي از اقدامات بعدي خواهد بود.

 

 

 

**اجراي 70هزار مترمربع آسفالت و 20 هزار متر جدولگذاري درسطح شهر

وي با بيان اينكه تاكنون 70 هزار متر مربع آسفالت و حدود 20 هزار متر جدولگذاري انجام شده است، گفت: جدولگذاري، زيرسازي و آسفات خيابان هاي يادگار امام، جدولگذاري و آسفالت خيابان اصلي و معابر فرعي منطقه مشا با مشاركت شهرداري و اهالي منطقه و انجام پروژه روشنايي محور تا پايان سال، تكميل پروژه آتش نشاني منطقه مشا و ساختمان مركزي در دماوند، توسعه شبكه معابر و آسفالت خيابان و شهرك سپاه، بلوار شهيد رجايي و كوچه هاي فرعي، منطقه الهيه، جيلارد، شلمبه، وليران و ... از ديگر اقدامات است.

شهردار دماوند در خصوص ترافيك بلوار بعثت محدوده ميدان شهدا و ورودي محله جيلارد اشاره كرد و گفت: حجم ترافيك اين منطقه از جمله دغدغه هاي شهرداري است كه در صدد هستيم بلوار يادگار امام را تا خيابان واقع در ضلع شمالي اداره راه و شهرسازي متصل كنيم و حجم ترافيك اين محور را كاهش دهيم.

وي در خصوص بسته شدن بريدگي ورودي جيلارد در بلوار شهيد بهشتي نيز گفت: اينكه شهروندان به دليل بسته شدن بريدگي ها در اين محور براي دسترسي به بيمارستان سوم شعبان بايد مسير طولاني تر را طي كنند، درست است ولي از نظر زمان با توجه به حجم ترافيك با باز بودن بريدگي ها، قطعا با زمان تاخير بيشتري مواجه هستيم و شاهد ترافيك سنگين تري در محور شهيد بهشتي خواهيم بود كه در ساعت هاي اوج به يك كيلومتر هم مي رسد.

شهردار ادامه داد: پيش بيني بريدگي روبروي دادگستري با توجه به وسيع بودن محور مي تواند موجب كاهش خطرات احتمالي و ترافيك شود. 

صفري به پروژه مجموعه پاركينگ و ايستگاه تاكسي در ميدان 17 شهريور اشاره كرد و گفت: اين مجموعه به منظور ساماندهي ايستگاه هاي تاكسي، اجراي پاركينگ و ديگر خدمات توسط شهرداري خريداري شد و كلنگ آن در هفته دولت به زمين خورد.

وي به اجرا و آماده سازي اين پروژه اشاره كرد و ادامه داد: براي ساماندهي ايستگاه هاي تاكسي طرحي پيش بيني شده كه در زمان كوتاه قابل اجرا است ولي بخش سرمايه گذاري آن با مشخص كردن سرمايه گذار مابقي پروژه تعريف و انجام مي شود.

اين مقام مسئول همچنين به ديگر اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافيك همچون خط كشي عابر پياده، ساماندهي ترمينال برون شهري در ورودي شهر با هدف كاهش بار ترافيكي دوراهي منطقه گيلاوند اشاره كرد.

اين مدير شهري به اقدامات صورت گرفته در حوزه فضاي سبز اشاره و تصريح كرد: تكميل بوستان شهربازي و اجراي كامل آبنماي آب و آتش، تكميل پارك جلوي اداره گاز، درختكاري در سطح وسيع در مناطق مختلف شهر از جمله اقدامات حوزه فضاي سبز است.

 

** تخصيص بودجه 3ميليارد توماني به پروژه سرهار توسط شهرداري

شهردار دماوند به پروژه كمربندي غربي شهر دماوند (پروژه سرهار) كه با مشاركت سه جانبه در حال اجرا است، اشاره كرد و گفت: اين پروژه كه هم اكنون با مشاركت راه و شهرسازي، استانداري تهران و شهرداري دماوند به عنوان يك پروژه مهم و كليدي در حوزه توسعه معابر در حال اجرا است.

وي با بيان اينكه سال گذشته يك ميليون و 800 هزار تومان توسط شهرداري در ابتداي عمليات هزينه شد، افزود: امسال براي تكميل پروژه بيش از 3 ميليارد تومان توسط شهرداري هزينه شده است.

صفري با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه پسماند و نخاله هاي ساختماني، بيان كرد:  طرح ارزيابي زيست محيطي با مشاركت بخش خصوصي در منطقه گندك به عنوان منطقه دپوي زباله شرق استان با مشاركت شهرستان دماوند و پرديس اجرا و هم اكنون خط پردازش آن نصب شده است.

وي با بيان اينكه با توجه به ارزيابي زيست محيطي، دپو و كيفيت دفن پسماند و نخاله در اين منطقه به سطح يك نزديك مي شود، ادامه داد: در صورت تامين برق مجموعه، خط پردازش آن در ايام دهه فجر به مرحله بهره برداري مي رسد؛ همچنين با تكميل پروژه آسفالت اين محور، مسير دسترسي محل دپوي زباله و نخاله سهل تر خواهد شد.

اين مسئول به حوزه سرمايه گذاري شهرداري دماوند اشاره كرد و گفت: اجراي فاز دوم پروژه بازار ميوه و تره بار، تكميل محوطه تفريحي ميدان معلم، پمپ بنزين بلوار شورا، استقرار مركز حوزه خدمات سفر شهرستان دماوند در محوطه بوستان شهربازي با تغيير مكان پليس راه و ساماندهي دوربين هاي مداربسته شهر با توجه به افزايش ضريب ايمني و خدماتي از جمله اين اقدامات است.

شهردار دماوند با اشاره به حادثه آتش سوزي بازار ميوه و تره بار شهر و اقدامات انجام شده جهت راه اندازي مجدد اين مركز خريد، گفت: اين حادثه براي شهرداري و سرمايه گذار منجر به خسارت شد كه اقدامات لازم جهت تعيين ميزان خسارت و پرداخت آن از طريق بيمه صورت گرفته و هم اكنون نيز بازاري موقت جهت ارائه خدمات بهتر پيش بيني شده است.

صفري به ديگر اقدامات حوزه سرمايه گذاري همچون منطقه شكوفا و دهكده دشت در منطقه مشا و مجموعه آويشن با حمايت بخش خصوصي اشاره كرد.

25 تعداد بازدید
شهردار دماوند با اشاره به اينكه در نيمه نخست سال 90 درصد از بودجه شهرداري انعقاد قرارداد شده است، گفت: حدود 80 درصد از پروژه ها در ابتداي سال به اتمام رسيده و در مرحله بهره برداري است. خلاصه
پست الکترونيکی
نويسنده
فايل
منبع
1397/08/03 تاريخ
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal