۱۳۹۷ بيست و هشتم شهريور
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
خبر
آتش نشانان، جانفشانان بي ادعا هستند
شرح
شهردار دماوند در مراسم گراميداست هفتم مهر روز آتش نشاني گفت: آتش نشانان براي امنيت و انتفاع مردم، بي ادعا از جان خود مي گذرند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري دماوند: مراسم گراميداشت روز آتش نشاني و ايمني روز پنجشنبه هفتم مهر ماه سال جاري در ايستگاه اتش نشاني شهر دماوند برگزار شد.
در اين مراسم فرماندار ، شهردار ، اعضاء شوراي اسلامي شهر دماوند ، فرمانده سپاه پاسداران ، رئساي ادارات و كاركنان شهرداري حضور داشتند.
مرتضي همتي شهردار دماوند ضمن خوش آمد گويي به حاضرين در اين مراسم اظهار داشت: آتش نشانان براي امنيت و انتفاع مردم از جان خود مي گذرند و مستحق قدرداني و سپاسگزاري ويژه از سوي تمامي مردم و مسوولان هستند.
وي با اشاره به تاريخچه آتش و آتش نشاني و ناملموس بودن آن براي مردم، گفت: 'امير كبير' در زمان صدارتش گزارشي مبني بر انبار بشكه هاي نفت توسط برخي مردم دريافت مي كند و پس از گزارش هاي پياپي از آتش سوزي ها دغدغه امير كبير را برمي انگيزد كه اگر حريقي بر انبار افتد، معالجه پذير نيست.
همتي، اين گزارش را نقطه عطفي براي تشكيل آتش نشاني و ايجاد فرهنگ نگهداري از مواد محترقه و پيشگيري از حوادث ناهنجار دانست و گفت: امير كبير ريشه اين اقدام را در آگاهي نداشتن مردم مي دانست.
شهردار دماوند افزود: از اين رو اقدام در راستاي ارتقاي دانش، اطلاعات و آگاهي مردم را ضروري دانسته و ابتدا كارخانه كاغذسازي و سپس مدرسه 'دارالفنون' را احداث كرد تا از قِبل افزايش آگاهي مردم بتوان راهي براي اين معضل و پيشگيري از آتش سوزيهاي مهيبي كه در ايران صورت مي گرفت، بيابد ولي برنامه هاي امير كبير و دغدغه هايش براي مقابله با آتش راه به جايي نبرد و خود امير طعمه توطئه درباريان شد.
وي افزود: تاريخچه مبارزه با آتش كمتر از تاريخچه دستيابي به آتش نيست و از روزي كه بشر به آتش دست پيدا كرد همواره در پي يافتن راهكارهايي براي مقابله با آن بوده و هست.
شهردار دماوند رشد ناگهاني و پيشرفت و ترقي دانش بشري را پس از قرن هفدهم و احتياج و نياز بشر را موجب پيدايش راهكارهايي براي مقابله با آتش و اختراع ابزار و در نهايت تاسيس سازمان هاي متعدد در سطح دنيا دانست.
وي افزود: نخستين آتش نشاني ايران در شهر تبريز با عنوان' اداره اطفائيه 'در سال 1296 شمسي تاسيس شد كه وظيفه اين اداره اطفاء حريق و حوادث ناشي از حوادث غيرمترقبه بود و امروز به عنوان موزه آتش نشاني كشور است.
همتي با تقدير از زحمات آتش نشانان شهرستان دماوند گفت: جمعيت در شهرستان دماوند در سه مركز دماوند، گيلاوند و مشاء پراكنده است، اين سه مركز جمعيتي كه چند كيلومتر با هم فاصله دارند يك مركز آتش نشاني دارد كه تدابير لازم براي احداث دو ايستگاه ديگر و تجهيز امكانات آتش نشاني اتخاذ شده است.
وي با تقدير و تشكر از هلال احمر كه همواره در همه حوادث در كنار آتش نشاني فعاليت مي كند و حضور به موقع و پوياي آنان در شرايط بحراني قابل تحسين است، گفت: امنيت و آرامش نسبي شهر را مديون تلاش امدادگران و آتش نشانان هستيم .
اين مراسم با حضور فرماندار شهرستان، معاونان فرمانداري، رييس شوراي شهر، فرمانده و معاون سپاه پاسداران ناحيه دماوند، رييس كلانتري دماوند، معاون دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند، رييس اداره ثبت احوال و جمعي از مسوولان شهرستان برگزار شد
429 تعداد بازدید
شهردار دماوند در مراسم گراميداست هفتم مهر روز آتش نشاني گفت: آتش نشانان براي امنيت و انتفاع مردم، بي ادعا از جان خود مي گذرند. خلاصه
پست الکترونيکی
نويسنده
فايل
منبع
1390/07/09 تاريخ
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal