۱۳۹۹ بيست و سوم تير
| نقشه سایت| پست الکترونیک| عضویت / ورود اعضاء
 
طراحی اپلیکیشن شهر سبز در راستای ساماندهی پسماند شهری

 

 
عباس صفری در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند اظهار داشت: شهروندان با توجه به اینکه متعلق به جامعه هستند، نقش بزرگی در فرهنگ حفظ محیط زیست ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات در حوزه محیط زیست نمک پاشی ایام فصل زمستان است، تصریح کرد: سعی بر این بوده که از مایع‌ها و موادی که جایگزین نمک باشند استفاده شود تا شهر را آلوده نکنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در این خصوص تعداد نمک‌پاشان را افزایش داده تا سرعت و خدمات‌رسانی افزایش یابد که در تلاشیم میزان نمک‌پاشی را کاهش و میزان شن، ماسه و مواد دیگر را افزایش دادیم.

شهردار دماوند ادامه داد: شهرداری دماوند در خصوص بهبودی وضعیت موجود در حوزه محیط زیست، دپو موقت زباله را راه‌اندازی کرده است و علاوه‌بر این تبدیل پساب کشتارگاه به آب کشاورزی یکی دیگر از فعالیت‌های خوب شهرداری دماوند در حفظ محیط زیست بوده است.

صفری گفت: از مردم خواستاریم در بحث پسماند زباله‌هایشان را تفکیک کنند و اولین قدم آن در شهر دماوند می‌توان به ایجاد دو فضا در قالب کانکس جهت تحویل پسماند ها و فروش محصولات بهداشتی اشاره کرد که اعلام شده اگر کسی زباله تر و خشک را به صورت جداگانه تحویل دهد، در ازای آن محصولات بهداشتی دریافت می‌کند.

شهردار دماوند تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش در مدارس ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و تحویل کیسه‌های پارچه‌ای دانش‌آموزان انجام شده است تا مصرف کیسه‌های پلاستیکی کاهش یابد.

صفری ادامه داد: همچنین اپلیکیشنی در راستای پسماند تحت عنوان شهر سبز طراحی شده که اشخاص با ثبت نام در آن پول دریافت می‌کنند که افرادی به محل آمده و زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که یک حوزه اقتصادی محسوب می‌شود.

وی در مورد معضل سگ‌های بلاصاحب اظهار داشت: سگ‌های بلاصاحب یک معضل برای شهرها است و افزایش تعداد سگ‌های موجود در شهر بیشتر از زایش و زاد و ولد است که به همین منظور در منطقه گندک دماوند نقاهتگاهی تأسیس شده و بحث واکسیناسیون و نگهداری از سگ‌های بالاصاحب در آن مکان صورت می‌گیرد.

صفری بیان کرد: یکی از اقداماتی که توسط شهرداری پیگیری شده، راه‌اندازی مرکز اجتماعی و امور فرهنگی شهر دماوند بوده است که در تهران مصوب شده و اگر در حوزه شهر و شهرنشینی انجام گیرد، دیگر مسائل اجتماعی در این مراکز حل خواهند شد.

طراحی اپلیکیشن شهر سبز در راستای ساماندهی پسماند شهری 1398/08/20
159
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد
Powered by DorsaPortal