جستجو:
 
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند
..به پرتال شهرداری كهن شهر دماوند خوش آمدید..
بودجه شهرداری دماوند 68 درصد افزایش یافت

 
 
 
شهردار دماوند از افزایش 68 درصدی بودجه این نهاد شهری در سال جاری و تصویب آن توسط شورای اسلامی شهر خبر داد و گفت: اولویت امسال شهرداری توسعه شبکه معابر و تقویت بخش سرمایه گذاری است.

عباس صفری با اشاره به اینکه بودجه 80 میلیاردی سال گذشته شهرداری با 95 میلیارد تومان وصول شد، اظهارداشت: با افزایش وصولی بسیاری از پروژه های شهرداری همچون کشتارگاه، آسفالت معابر و دیگر پروژه های عمرانی و خدماتی به اجرا رسید.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری در سال جاری با افزایش 68 درصدی به تصویب شورای اسلامی شهر دماوند رسید، گفت: با تصویب بودجه 135 میلیارد تومانی، تکمیل پروژه های نیمه تمام و آغاز اجرای پروژه های مهم شهری در حوزه توسعه شبکه معابر، سیما و منظر شهری، تقویت حوزه گردشگری و سرمایه گذاری، حمل و نقل و توسعه فضای سبز درنظر گرفته شده است.

این مدیر شهری ادامه داد: مهم ترین پروژه شهرداری در سال جاری در بخش توسعه شبکه معابر، احداث پل روگذر ورودی شهر دماوند است که این پل مسیر ارتباطی محور تهران – فیروزکوه در محدوده دماوند را به بلوار بعثت با هدف کاهش بار ترافیکی در بلوار آیت ‌الله خامنه‌ای متصل می کند.

صفری با بیان اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان و از محل اعتبارات شهرداری و استان اجرایی خواهد شد، گفت: هم اکنون طرح پروژه در دست طراحی است و در صورت تصویب در شورای ترافیک استان، این پروژه آغاز و به شرط تامین اعتبار، انشالله ظرف مدت یک سال به اتمام می رسد.

وی به دیگر پروژه های توسعه معابر همچون تکمیل بلوارهای شورا، بعثت، یادگار امام، خیابان اصلی مشا، خیابان چشمه اعلا و دیگر خیابان های سطح شهر اشاره و بیان کرد: در نظر داریم با مشارکت شهروندان حوزه توسعه معابر منطقه مشا به ویژه دشت 23، بلوار ناحید و شهرک البرز را به اتمام رسانیم.

شهردار دماوند به تکمیل ساختمان آتش نشانی و ناحیه 3شهرداری در منطقه مشا، اجرای ساختمان ترمینال درون شهری و برون شهری، تکمیل ساختمان اورژانس و کتابخانه عمومی شهر را از دیگر اولویت ها دانست و افزود: اجرای طرح شبکه آب رسانی و توسعه فضای سبز در بافت های قدیمی نیز از اولویت شهرداری دماوند در حوزه فضای سبز است.

صفری با اشاره به تحویل مسکن مهر امام رضا(ع) شهر دماوند از اداره راه و شهرسازی به شهرداری نیز بیان داشت: امسال ساماندهی معابر فرعی و اصلی سایت مسکونی مسکن مهر دماوند با اجرای زیرسازی، جدولگذاری و آسفالت در دستورکار است؛ این درحالی است که شهرداری مسئولیتی در قبال محوطه سازی بلوکهای ساخته شده ندارد.

این مقام مسئول همچنین به تقویت حوزه پسماند در سال جاری اشاره کرد و گفت: هم اکنون با مشارکت شهرداری دماوند و پردیس، کارخانه بازیافت زباله و تولید کمپوست در محل گندک انجام می شود که امسال در نظر داریم مسیر تردد را ساماندهی و با نصب دوربین از تخلیه نخاله در خارج از محدوده تعریف شده جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: همچنین این حوزه با مشارکت بخش خصوصی طرح جمع آوری زباله از مبدا را با استقرار پایگاه های تفکیک زباله برای شهروندان در داخل شهر آغاز نموده است؛ همچنین در حوزه پسماند، اجرای طرح جمع آوری سگ های بلاصاحب با نظارت دامپزشکی در قالب زنده گیری، جمع آوری و غربالگری با اختصاص 10 هزار متر مربع در منطقه گندک در حال اجرا است.

شهردار دماوند اجرای روشنایی معابر در خیابان های مطهری، فرهنگ، تختی، چشمه اعلا، مشاء و بلوار شورا را از دیگر اقدامات این نهاد علی رغم نبود وظیفه ذاتی شهرداری دانست و افزود: مکانیزه شدن حوزه خدمات شهری با هدف افزایش راندمان کاری، تکمیل میدان های قدس و نور ولایت، اجرای پروژه سردر ورودی سایت گردشگری چشمه اعلا، تکمیل گلزار شهدا و حمام قدیمی محله درویش و فضاسازی ورودی شهر از در دیگر اقدامات است.

صفری گفت: در نظر داریم با کمک خیرین درمانگاه مشا را تکمیل و در پایان تیرماه به مرحله بهره برداری رسانیم و همچنین ساخت کلانتری در این منطقه با اختصاص زمینی به کمک شهرداری و خیرین حوزه امنیت انجام خواهد شد.

این مقام مسئول به بخش سرمایه گذاری با آغاز احداث پمپ بنزین در بلوار شورا، تکمیل پروژه معلم، بهبود دوربین های مداربسته شهر، آغاز بکار مجموعه فرهنگی، تفریحی سرخ پلنگان در منطقه مشا و واگذاری سایت گردشگری چشمه اعلا به بخش خصوصی اشاره کرد.

**متولی حریم رودخانه ها، امور منابع آب است

عباس صفری همچنین در خصوص نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها و توجه به خطرات احتمالی در این خصوص اظهار داشت: متولی حریم و بستر رودخانه ها با دولت جمهوری اسلامی و امور منابع آب است که مستلزم قاطعیت متولیان امر در راستای صیانت از حریم و بستر رودخانه ها و آزاد سازی آن می باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر خطرات احتمالی در خصوص وقوع سیل با ساخت بنا در حریم رودخانه ها، با توجه به اینکه رودخانه های شهرستان دماوند حوزه آبریز سد ماملو هستند و احتمال آلوده شدن آب رودخانه وجود دارد، لازم است این مهم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شهردار گفت: ساماندهی و صیانت از حریم رودخانه ها طبق قانون وظیفه شهرداری نیست ولی به لحاظ بحث های اجتماعی و تبعات آن، شهرداری با مشارکت شهروندان، آمادگی لازم را برای ساماندهی و اجرای دیوارهای حائل در محدوده رودخانه های تار و مشکیجه دارد.

1398/03/12
شهيدان دماوند
شهيدان دماوند
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری دماوند می باشد .
Powered by DorsaPortal