شهردار دماوند:80درصد از پروژه های شهرداری در نیمه نخست سال به اتمام رسید

 

 
شهردار دماوند با اشاره به اینکه در نیمه نخست سال 90 درصد از بودجه شهرداری انعقاد قرارداد شده است، گفت: حدود 80 درصد از پروژه ها در ابتدای سال به اتمام رسیده و در مرحله بهره برداری است.

 

عباس صفری در گفت و گویی با اشاره به اینکه بودجه 77 میلیاردی سال گذشته شهرداری با 79 میلیارد تومان وصول شد، اظهار داشت: با تصویب بودجه 80 میلیارد تومانی توسط شورااسلامی شهر، تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت این نهاد شهری قرار گرفت که بخش هایی همچون توسعه شبکه معابر، سیما و منظر شهری، تقویت حوزه گردشگری و سرمایه گذاری، حمل و نقل و توسعه فضای سبز درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بلوار بعثت از جمله محورهای مهم داخل شهری است که با توجه به حجم تردد در این مسیر، خوشبختانه بخش عمده ایی از مشکلات رفت و آمد شهروندان مرتفع شده و با تغییر محل تقاطع روبروی فرهنگیان، عبور و مرور با امنیت بیشتری انجام خواهد شد.

شهردار دماوند به بلوار شورا به عنوان یک راه ارتباطی قوی در کاهش ترافیک مرکز شهر و یک مسیر گردشگری اشاره کرد و افزود: برای تعریض این محور با حجم عملیات سنگی بسیار عظیمی مواجه شدیم ولی تاکنون 90درصد تخریب و تعریض محور انجام شده که اتمام سعی ما در اتمام کامل عملیات تا انتهای سال است.

این مقام مسئول با اشاره به موضوع حاشیه نشینی در این محور اشاره کرد و گفت: با قوت گرفتن این پروژه، موضوع حاشیه نشینی اطراف محور که سالیان سال با آن وجود هستیم، حل می شود.

وی یکی از پروژه های مهم شهر دماوند را زهکشی بلوار آیت اله خامنه ایی دانست و تصریح کرد: آبهای سطحی در محدوده انتهایی این بلوار که در فصل بارش بیش از پیش مشهود بود و مشکلات متعددی را برای عابران و رانندگان ایجاد می کرد، با اتمام عملیات زهکشی بخش عمده ایی از این مشکل مرتفع خواهد شد.

صفری یکی از اقدامات مطلوب شهرداری در بخش کشتارگاه را تبدیل پساب کشتارگاه دماوند به آب کشاورزی دانست و گفت: کشتارگاه این شهر بعد از حدود 40 سال که به عنوان یک معضل بهداشتی محسوب می شد با اتمام فاز دوم تصفیه خانه آن ، روزانه 110 مترمکعب پساب را به آب کشاورزی تبدیل خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این مرکز، بهره برداری از یخچال پیش سردکن با ظرفیت 500 راس دام است که با هدف افزایش سلامت و بهداشت دام های ذبح شده ایجاد می شود؛ تکمیل ساختمان اداری و تبدیل کشتارگاه به یک واحد صنعتی از اقدامات بعدی خواهد بود.

 

 

 

**اجرای 70هزار مترمربع آسفالت و 20 هزار متر جدولگذاری درسطح شهر

وی با بیان اینکه تاکنون 70 هزار متر مربع آسفالت و حدود 20 هزار متر جدولگذاری انجام شده است، گفت: جدولگذاری، زیرسازی و آسفات خیابان های یادگار امام، جدولگذاری و آسفالت خیابان اصلی و معابر فرعی منطقه مشا با مشارکت شهرداری و اهالی منطقه و انجام پروژه روشنایی محور تا پایان سال، تکمیل پروژه آتش نشانی منطقه مشا و ساختمان مرکزی در دماوند، توسعه شبکه معابر و آسفالت خیابان و شهرک سپاه، بلوار شهید رجایی و کوچه های فرعی، منطقه الهیه، جیلارد، شلمبه، ولیران و ... از دیگر اقدامات است.

شهردار دماوند در خصوص ترافیک بلوار بعثت محدوده میدان شهدا و ورودی محله جیلارد اشاره کرد و گفت: حجم ترافیک این منطقه از جمله دغدغه های شهرداری است که در صدد هستیم بلوار یادگار امام را تا خیابان واقع در ضلع شمالی اداره راه و شهرسازی متصل کنیم و حجم ترافیک این محور را کاهش دهیم.

وی در خصوص بسته شدن بریدگی ورودی جیلارد در بلوار شهید بهشتی نیز گفت: اینکه شهروندان به دلیل بسته شدن بریدگی ها در این محور برای دسترسی به بیمارستان سوم شعبان باید مسیر طولانی تر را طی کنند، درست است ولی از نظر زمان با توجه به حجم ترافیک با باز بودن بریدگی ها، قطعا با زمان تاخیر بیشتری مواجه هستیم و شاهد ترافیک سنگین تری در محور شهید بهشتی خواهیم بود که در ساعت های اوج به یک کیلومتر هم می رسد.

شهردار ادامه داد: پیش بینی بریدگی روبروی دادگستری با توجه به وسیع بودن محور می تواند موجب کاهش خطرات احتمالی و ترافیک شود. 

صفری به پروژه مجموعه پارکینگ و ایستگاه تاکسی در میدان 17 شهریور اشاره کرد و گفت: این مجموعه به منظور ساماندهی ایستگاه های تاکسی، اجرای پارکینگ و دیگر خدمات توسط شهرداری خریداری شد و کلنگ آن در هفته دولت به زمین خورد.

وی به اجرا و آماده سازی این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: برای ساماندهی ایستگاه های تاکسی طرحی پیش بینی شده که در زمان کوتاه قابل اجرا است ولی بخش سرمایه گذاری آن با مشخص کردن سرمایه گذار مابقی پروژه تعریف و انجام می شود.

این مقام مسئول همچنین به دیگر اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافیک همچون خط کشی عابر پیاده، ساماندهی ترمینال برون شهری در ورودی شهر با هدف کاهش بار ترافیکی دوراهی منطقه گیلاوند اشاره کرد.

این مدیر شهری به اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز اشاره و تصریح کرد: تکمیل بوستان شهربازی و اجرای کامل آبنمای آب و آتش، تکمیل پارک جلوی اداره گاز، درختکاری در سطح وسیع در مناطق مختلف شهر از جمله اقدامات حوزه فضای سبز است.

 

** تخصیص بودجه 3میلیارد تومانی به پروژه سرهار توسط شهرداری

شهردار دماوند به پروژه کمربندی غربی شهر دماوند (پروژه سرهار) که با مشارکت سه جانبه در حال اجرا است، اشاره کرد و گفت: این پروژه که هم اکنون با مشارکت راه و شهرسازی، استانداری تهران و شهرداری دماوند به عنوان یک پروژه مهم و کلیدی در حوزه توسعه معابر در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 800 میلیون تومان توسط شهرداری در ابتدای عملیات هزینه شد، افزود: امسال برای تکمیل پروژه بیش از 3 میلیارد تومان توسط شهرداری هزینه شده است.

صفری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه پسماند و نخاله های ساختمانی، بیان کرد:  طرح ارزیابی زیست محیطی با مشارکت بخش خصوصی در منطقه گندک به عنوان منطقه دپوی زباله شرق استان با مشارکت شهرستان دماوند و پردیس اجرا و هم اکنون خط پردازش آن نصب شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به ارزیابی زیست محیطی، دپو و کیفیت دفن پسماند و نخاله در این منطقه به سطح یک نزدیک می شود، ادامه داد: در صورت تامین برق مجموعه، خط پردازش آن در ایام دهه فجر به مرحله بهره برداری می رسد؛ همچنین با تکمیل پروژه آسفالت این محور، مسیر دسترسی محل دپوی زباله و نخاله سهل تر خواهد شد.

این مسئول به حوزه سرمایه گذاری شهرداری دماوند اشاره کرد و گفت: اجرای فاز دوم پروژه بازار میوه و تره بار، تکمیل محوطه تفریحی میدان معلم، پمپ بنزین بلوار شورا، استقرار مرکز حوزه خدمات سفر شهرستان دماوند در محوطه بوستان شهربازی با تغییر مکان پلیس راه و ساماندهی دوربین های مداربسته شهر با توجه به افزایش ضریب ایمنی و خدماتی از جمله این اقدامات است.

شهردار دماوند با اشاره به حادثه آتش سوزی بازار میوه و تره بار شهر و اقدامات انجام شده جهت راه اندازی مجدد این مرکز خرید، گفت: این حادثه برای شهرداری و سرمایه گذار منجر به خسارت شد که اقدامات لازم جهت تعیین میزان خسارت و پرداخت آن از طریق بیمه صورت گرفته و هم اکنون نیز بازاری موقت جهت ارائه خدمات بهتر پیش بینی شده است.

صفری به دیگر اقدامات حوزه سرمایه گذاری همچون منطقه شکوفا و دهکده دشت در منطقه مشا و مجموعه آویشن با حمایت بخش خصوصی اشاره کرد.

شهردار دماوند:80درصد از پروژه های شهرداری در نیمه نخست سال به اتمام رسید 1397/08/03
35
Zone2
NewsList
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ادامه
Powered by DorsaPortal